Çalışma tabure

Bazı yerlerde gördüğüma göre seramik atölyede çoğunlukla yuvarlak tabure kullanılyor. Hatırlabilidiğim kadar Japonya’dakilerde öyleydi.

Ben bir kere bel fıtığı oludum saatlarca oturarak çalıştığım için.. Ondan sonra taburede oturup çalışmaktan uzak durdum. Evimdeki atölyede çalışarken her zaman ofis sandayle kullanıyordum. Yeni atölyede yeni çalışma masa yaptıktan sonra buna uygun ve rahat çalışabilir sandalye yada arkalık olan tabure aradım.

Koçtaşa gittim, çevredeki mobilyacıya gittim, ama uygun bir şey bulamadum. Ucuz tabureler var ama arkalık yok, varsada çok pahalı ayrıca görüntüsü tamamen bar tipi… Sandalyelerde cafe için güzel tipler vardi ama seramik atölye için pek uygun olan bulamadım.

Bir gün Kadıköy’deki bir büfede bir tabure buldum. Denemek için oturdum, biraz yüksek geldi ama yükseklik ayarlabiliyorsa çalışma tabure olarak güzel olabilir diye düşündüm. Oturmaya devam edince menu geldi ama bir tane kebab lütfen söylemek yerine bu tabure nerede aldınız diye sordum. İnternet’te araştırdım, bir mobilyacı buldum, telefon ettim, otobüse bindim, onun atölyeye gittim.

Orada büfede buluduğum tabureyle hemen hemen aynı tabureyi buludum, yükseklik ölçünce 65cm idi. Çalışma masamızın yükseklik 80cm, bu masayla en rahat çalışabilir tabure yükseklik bence 55cm – 60cm arası, onun için bu tabureyi 60cm yükseklikte sipariş ettim.

EPSON DSC picture
İşte bu tabureler. Adı Eko Taburemiş, bir tane 70 TL tuttu.
Çok ucuz değil ama çok pahalı da değil… Tabure tip oluduğu için sandalye kadar yer kapatcak his olumuyor ama sandalye gibi arkalık oluduğu için oturmak rahat oluyor. Ben baya memnunım…

 

 

 

 

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s