Brisa’nın 25. yılı anısına…

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation ortaklığıyla kurulan Brisa’nın 25. yılı anısına özel olarak tasarlandığım ve yaptığım eser.

Pano Türkçe SON

19 Kasım’da düzenlenen basın toplantsında, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Bridgestone Corporation COO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kazuhisa Nishigai’ye verildi.

Aslında proje başladığında Bridgestone tarafa vermek için sadece bir tane eser istendi. Ama Güler Sabancı Hanım hazırladığım konsepti ve eser tasarımını çok beğendiği için, bir tane kendisi için ve bir tanede Brisa genel müdür için yapmamı istedi. Böylece toplam 3 eser oludu.

19 Kasım’daki basın toplantıya davet edildik, gözmizin önünda eserlerin takdim edelmesi görme şans oludu.

Güler Sabancı Hanım, Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman Bey, Bridgestone Corporation COO Kazuhisa Nishigai Bey, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Bey’lerin konuşmalarından sonra onlar hep beraber toplanıp aile fotoğraf çekilerken, büyük muzik sesle beraber benim panolar geldi. Çok heycanlandım !

513f9c6a65f4643cb981ebcac61c01e2_0

Herkez heycanla eserleri baktılar, maalesef ne dedilerni anlamadım ama ifadelerden çok çok beğendilerini anladım çok mutlu oludum. Haziran sonunda başlayıp Kasımda biten bu projenin yorgunluk tamamen unuttum ve sonunda başarı duygusu geldi…

 

Benim çocuklar gittiler, turnalar hep uçsun…
描画

Eserin Hikayesi :

Türkiye’yi temsilen türkülerde, şiirlerde yer alan telli turna ve Japonya’yı temsilen Japon turnası, Türkiye’nin sembol çiçeği olan laleyi ve Japonya’nın sembol çiçeği olan kiraz çiçeği’ni (sakura) birbirlerine getiriyorlar. Japonya’da uzun ömür ve sadakat simgesi olan Japon turnası, Türkiye’de şans, bereket ve umut simgesi olan ve haber taşıma özelliğiyle türkülere konu olan telli turna; iki ülkenin sembol çiçeklerini birbirlerine taşıyarak, kültürler arası kurulan dostluğu da simgeliyorlar.

 

……Bu arada, internet haberde şöyle yazıyı buldum.
“Gurur gününe Japonya’dan hediye”
Haaaaaayır ! Japonya’dan gelen hediye değil….

 

 

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s